Meer dan 85% van blikjes ingezameld

Actueel
Meer dan 85% van blikjes ingezameld
Actueel

Nederlandse Brouwers vindt het positief dat inmiddels meer dan 85% van de blikjes wordt ingezameld, zoals blijkt uit de nieuwste cijfers van Statiegeld Nederland. Er worden steeds meer blikjes ingeleverd. Grote dank aan iedereen die de blikjes inlevert. Daardoor zijn we hard op weg om de wettelijke doelstellingen te halen. Maar we zijn er nog niet!

Daarom wordt er fors extra geïnvesteerd, om het inleveren zo makkelijk als mogelijk te maken. In 2025 zijn er bijna 1400 nieuwe uitbetalende inzamelpunten bijgekomen, waaronder ook statiegeldretourshops en bulkmachines. Ook in 2026 kwamen er alweer 1000 innamepunten bij.

De brouwers roepen iedereen op om de statiegeldblikjes in te leveren: de consument krijgt zijn geld terug, de circulaire economie groeit en er komen bijna geen blikjes meer in het zwerfafval. We hopen de wettelijke doelstellingen dit jaar te halen met de steun van alle Nederlanders. Zie hier meer informatie.